Kiek uždirba NASA mokslininkai?

pagal | 19 vasario, 2018

Klausiate kaip užsidirbti pinigų?  Mokslininkai, dirbantys Nacionalinės aeronautikos ir kosmoso administracijos veikloje (ang. NASA), tiria visatą. Jie siunčia palydovus į orbitą, paleidžia zondus kitoms planetoms ir nustato geriausius žmonių ir krovinių gabenimo į kosmosą būdus. Kaip ir visi federaliniai vyriausybės darbuotojai, JAV personalo valdymo tarnyba administruoja NASA mokslininkų darbo užmokestį.

Atlyginimai

NASA mokslininkai gauna atlyginimą per 15 lygių, kad būtų atsižvelgta į švietimo ir patirties skirtumus. Kiekvienoje klasėje yra 10 žingsnių ir lygių, kurie reiškia padidėjimą kiekvienoje klasėje. Nors GS-1 lygis prasideda, mokslininkai su bakalauro laipsniais ir be patirties įeina į GS-7, o pagrindinė kompensacija yra nuo 33 979 JAV dolerių iki 44 176 USD per metus. Netekę patirties turinčių daktaro laipsnių turėtojai įeina į GS-11, kurių atlyginimai svyruoja nuo $ 50,287 iki $ 65,371. Didžiausias GS-15 lygis gali pasigirti nuo 99,628 iki 129,517 JAV dolerių.

Darbo vietos

NASA mokslininkai dirba tokiose vietose, kur pagrindinė būstinė yra Vašingtone, Kolumbijos apygardoje, Maršalo kosminio skrydžio centre Hantsvilyje, Alabamoje ir Ameso tyrimų centre netoli San Chosė, Kalifornijoje. NASA, norėdamas atsižvelgti į skirtingas gyvenimo išlaidas skirtingose ​​vietose, prideda vietos užmokestį, kuris padidina bazinę kompensaciją fiksuotu procentiniu dydžiu. Pavyzdžiui, kadangi „Bay Area“ yra viena iš didžiausių pragyvenimo išlaidų, „Ames“ tyrimų centre mokama vietinė vietovė didina bazinę kompensaciją 35,15 proc. Tai verčia GS-7 metinį mokestį nuo $ 45,923 iki $ 59,704 ir GS-11 kompensaciją nuo $ 67,963 iki $ 88,349.

Darbo privalumai

NASA teikia tokius pat privalumus savo darbuotojams, kokius gauna visi federaliniai vyriausybės darbuotojai. Mokslininkai kasmet moka 10 atostogų dienų, iki 240 valandų ligonių bei gydimosi išlaidų ir kasmetines atostogas nuo 13 iki 26 dienų. Jie gali pasirinkti tarp „HMO“ ar ‘Health Service Plans’ planus, o „NASA“ – 75 proc. premijos. Išėjus į pensiją, jie gauna pajamas iš trijų šaltinių: pagrindinio pensinio plano, socialinio draudimo ir taupymo fondo plano, panašaus į mūsų taupymo fondus Lietuvoje. Įvairiuose įrenginiuose taip pat siūlomos poilsio ir fitneso programos, kavinėse esančios vietos ir galimybė nuotoliniu būdu dirbti kai kuriais atvejais.

Reikalinga kvalifikacija

Standarto mokslinio laipsnio nepakanka prašyti mokslininko darbo NASA. Pavyzdžiui, GS-7 kandidatai, kurie remiasi tik savo išsilavinimu, turi atitikti vieną iš šių aukštesnių akademinių kriterijų: būti aukštesnėje kolegijos klasės ar pagrindinės mokyklos trečioje kategorijoje, jei visų kursų atveju GPA yra bent 2,9 arba visų pagrindinių kursai ar rinkimai į vieną iš nacionalinių garbės draugijų už naujokų asociacijų. Jei jie negali atitikti šių akademinių standartų, pareiškėjai vis dar gali pasirinkti NASA, jei jie turi bent vienerių metų profesinę patirtį, lygiavertę GS-5 lygiui arba vienerių metų aukštojo mokslo lygiui.