Kodėl mes dar nesutikome ateivių?

pagal | 1 lapkričio, 2017

Internete pilna įvairiausių istorijų bei pasakojimų apie ateivių viešnages Žemėje, tačiau žmonės nėra linkę tikėti istorijomis apie ateivių pagrobimus bei žmogaus susidūrimą su šia būtybe. Mes itin dažnai diskutuojame apie ateivius bei jų santykį su žeme, tačiau kodėl mes dar jų nepamatėme.

Ar „ten“ kas nors yra?

Aiškioje naktyje, toli nuo miesto žiburių, žmogaus akis gali matyti maždaug 2500 žvaigždžių arba šimtą milijoną visų žvaigždžių mūsų galaktikoje. Ar mes galime pamatyti ar ten kas nors gyvena?

 Mus supa iki 400 000 000 000 kitų galaktikų

Astronomai mano, kad galaktikoje yra maždaug tiek daug žvaigždžių, kiek visoje visatoje yra galaktikų. Tas skaičius svyruoja nuo 100 milijardų iki 400 milijardų, priklausomai nuo to, kieno jūs klausiate. Kiek daug mes galime pasakyti apie tai, kad, už kiekvieno smėlio grunto Žemėje ten yra šimtai tūkstančių žvaigždžių.

Mūsų visatoje yra apie 100 milijardų į Žemę panašių planetų

Remiantis naujausiais PNAS tyrimo duomenimis, 22 proc. saulės spindulių ir žvaigždžių gali būti nukreiptos į Žemę panašią planetą. Tai sukuria potencialiai gyvybei tinkančias planetas, kurios išsidėsčiusios ne mažiau kaip 1% visų žvaigždžių visatoje. Taigi vien tik mūsų galaktikoje mes turime apie 100 milijardų į Žemę panašių planetų ir apie 100 kvadrilijonų visatoje. Čia susiduriame su 15 nulių skaičiuje.

Taigi, kur tie ateiviai?

Apskaičiuota, kad tik 1% į Žemę panašių planetų gali vystytis. Tačiau tai nebūtinai reiškia protingo gyvio buvimą ir gyvenimą. Galų gale, gyvybė Žemėje praleido ir egzistuoja milijardus metų, kaip viengubuosius organizmus. Tačiau net jei 1% tų planetų sukūrė protingą gyvybę visatoje vis dar bus 10 kvadrilijonų protingų civilizacijų. Tad kodėl mes dar nesame sutikę gyvybės iš kitos planetos.

Gali būti, kad artimiausiose galaktikose nėra jokio kito protingo gyvenimo be mūsų. Nors gyvybę gali egzistuoti, bet ji gali gali būti tiesiog miniatiūrinių mikrobų ar kitų kosminių gyvūnų forma.

Kita vertus, jeigu ateiviai mus ir aplanko, jų technologijos gali būti pernelyg pažengusios. Radijo technologijos gali būti įprasta čia Žemėje, tačiau tolimose pasauliuose ateiviai gali naudoti pažangias komunikacijos technologijas, pvz., Neutrino signalus, kurių mes negalime šifruoti.

Žemėje mes turime politiką, susijusią su ryšiais su vietinėmis tautomis; tai gali būti, kad tas pats gali būti su mumis. Pažengusieji ateiviai gali taikyti taisykles, ribojančias kontaktavimą tik su rūšimis, kurios pasiekia aukštą technologinės ar kultūrinės raidos laipsnį.

Ar tikite, kad ateiviai jau čia, ir mes tiesiog nesuprantame. Konspiracijos teoretikai mėgsta šį mažai tikėtiną paaiškinimą. Nors galimybės yra nedidelės, tačiau gali būti, kad vyriausybės agentūros slepiaateivių buvimą žemėje. Nors labiau tikėtina, kad ateiviai jau yra tarp mūsų, stebėdami žmoniją pažangios ir ironiškos laboratorijos pelių apgaudinėjimu.