Susidūrimas su ateiviais, ar verta bijoti?

pagal | 5 liepos, 2017

Žemės planeta egzistuoja jau 4,57 milijardo metų. Manoma, kad pirmasis žmogaus tipo ir bręstančio proto sutvėrimas egzistavo jau prieš 2,5 milijonus metų, o šiuolaikinis žmogaus būdo ir savybių gyventojas žemėje pradėjo gyventi prieš 280 tūkst. Žmonės su kiekvienais metais tobulėdavo, augdavo kol pasiekė tokį lygį koks jis yra dabar žemėje. Mūsų planeta yra tik 5 pagal dydį saulės sistemoje, o ką jau kalbėti apie visą paukščių tako ar tolimesnę galaktiką. Palyginus su jomis, žemė yra viena iš begalybės mus supančių planetų, kurių mes nežinome ir net nesame girdėja apie jas ir vargu ar mūsų karta išgirs. Tačiau žmonija tobulėja, išradimai kiekvienai metais tampa vis reikšmingesni ir naudingesni. Šie mokslininkų išradimai gal padės mums ištirti planetas, kurios nuo žemės yra atitolusios šviesmečiais. Tokie atradimai gali užtrukti mažų mažiausiai 100 metų. Toks plati galaktika mums signalizuoja, kad šioje visatoje žmogus negali būti viena išsilavinusi ir sumani būtybė. Kas jeigu kitos planetos atstovai turi visas technologijas, kurios leidžia keliauti tūkstantmečiais ir kas nutiks kai žmonija pagaliau supras, kad visatoje mes nesame vieni?

Kodėl nereikia bijoti kitos planetos gyventojų

ar reikia bijoti ateivių?

Visų pirma reikėtų pradėti nuo to, kad kitos planetos gyventojais gali būti įvardinti ne vienos rasės ateiviai, kurios matome per filmus. Nepamirškime, kad mes gyvename milijonus planetų turinčioje galaktikoje ir žmonija tikrai nėra mažiausiai patobulėjusi gyvybės rūšis. Kitas svarbus dalykas – technologijos ir jų augimas. Įvertinkite atstumą tarp planetų, tikriausiai pasiekti kitą planetą, kurioje rastumėme gyvybę užtruktų bent 1000 metų. Na, o ką po 1000 metų mes rastume kitoje planetoje – nežinomybė, 1000 metų gali būti laikotarpis per kurį gyvybė planetoje gali susinaikinti arba tapti itin išsilavinusi. Lygiai taip pat gali galvoti ir kitos planetos gyventojai, todėl visi yra atsargūs, nemanykite, kad tik žemės gyventojai svarsto apie gyvybę kitose planetose. Kažkur toli, toli yra tokių pačių kaip mes.

Fantastiniai filmai mus nuteikia, kad ateiviai, dauguma atvejų, atvyksta į žemę kariauti ir sunaikinti šią planetą. Dabar pagalvokite logiškai, kam jiems to reikia? Kokia nauda jiems iš to? Nebent, atsižvelgiant į fantastinių filmų siužetą, žemėje egzistuoja kokia nors cheminė formulę, kurią norint išgauti reiktų sunaikinti žemės planetą. Skamba įtikinamai…

Yra galimybė, kad į žemę jau buvo atkeliavę kitos planetos gyventojai. Daugybė vaizdo medžiagos, literatūros galite rasti apie jų apsilankymą mūsų planetoje, norus ir siekius. Jeigu taip ir buvo nutikę, kaip matome, mes dar egzistuojame, o jeigu kitos planetos gyventojai sugebėjo atskirsti, tai jie lygiai taip pat galėjo ir sunaikinti žemę. Kodėl to nepadarė? Atsakymas paprastas – kam jiems to reikia?

Jeigu kitos planetos gyventojai sugebėjo atsigabenti iki žemės planetos, daug, daug šansų, kad jie už mus ir protingesni, o protingesnis sutvėrimas kaip tradicija visada vengia konfliktų, kurie gali turėti bet kokių  neigiamų pasekmių.

Trumpai tariant, žmonijai tikrai nereikia bijoti susidūrimo su ateiviais, nes jeigu toks susidūrimas ir įvyks, tai nebus karas 99 proc. Realiausias ir labiausiai tikėtinas scenarijus yra bendradarbiavimas ir sukauptos informacijos bei žinių pasidalijimas, vienos rasės susipažinimas su kita.

O jeigu vis dar bijote ateivių ir susidūrimo su jais, patarimas vienas – mažiau žiūrėkite fantastinių filmų.